Билет за финала в Шампионската лига е най-търсеното нещо в момента, след като хиляди не успяха да се сдобият с пропуски за сблъсъка между Пари Сен Жермен и Интер. Логично това доведе до рязък скок на цените на “черния пазар”.

По принцип входните талони бяха разделени в четири категории: 70 евро (категория 4); 180 евро (3); 650 евро (3) и 950 евро (1). Това са цените за билетите, закупени чрез официалните канали на клубовете и самата УЕФА.

Извън тези канали цените на билетите достигнаха наистина астрономически стойности. В оторизирани платформи за препродажба цените започваха от 2200 евро за билети от категория 3. Те стигнаха и до 3000 евро за категория 2, а варираха между 3900 и 4900 евро за категория 1. VIP пакетите започнаха от 7 хиляди евро, но може да достигнат до 15 хиляди евро.

Иначе капацитетът на "Алианц Арена" за мача в събота вечер е близо 65 хиляди зрители (винаги е намален с няколко хиляди за състезания, организирани от УЕФА, от съображения за сигурност), като феновете на двата отбора си разделиха поравно 36 хиляди билета. УЕФА пък разпредели чрез официалния си сайт още 2700 билета за широката публика. Останалите 25 хиляди билета са за спонсори и самата УЕФА.

View this post on Instagram

A post shared by Sportal.bg (@sportalbg)

Следвай ни: