Единственият българин в тенис елита Григор Димитров започва кампанията си на "Ролан Гарос" срещу американския квалификант Етан Куин.
Гришо е подчертан фаворит от позицията си на поставен под номер 16, като има нужда от изиграване на добър мач на сметката си след сравнително разочароващото отпадане от Франческо Пасаро в Рим.
Първи сет
Гришо трябваше да премине през 30-30 в откриващия си сервис-гейм, но с две отлични акции от основната линия зад началния си удар успя да спечели за 1:0. Следващият гейм продължи 10 минути и българинът имаше три брейк-бола, като при последния от тях можеше и да стигне до пробив, но пресили форхенд в ключов момент.
Миналата година на "Ролан Гарос" Димитров достигна четвъртфиналите, така че има да защитава 390 точки за световната ранглиста.
Следвай ни:Снимки: Imago