Привържениците на Наполи са на седмото небе от щастие и празнуват спечелената титла в Серия "A". Отборът на Антонио Конте взе второто си Скудето за последните 3 години (oбщо четвърто в историята си), след като снощи победи с 2:0 Каляри и финишира с 1 точка пред Интер.
Шампионският парад в Неапол е планиран за понеделник, но нападения с ножове и сбивания вече помрачиха празненствата. В Италия съобщават, че над 100 души е трябвало да бъдат хоспитализирани в нощта срещу събота - почти три пъти повече, отколкото в навечерието на Нова година.
Наранявания са причинени от фойерверки, нападения с ножове и боеве по улиците на Неапол, който пламна още преди последния съдийски сигнал на срещата с Каляри.
Съобщава се и за загинал човек. 47-годишен мъж е загубил живота си при инцидент със скутер.
Полицията в Неапол съобщи също за няколко грабежа, нападения и иззети оръжия. 26-годишен инфлуенсър с няколкостотин хиляди последователи в TikTok е сред задържаните. Според властите той е опитал да пробие полицейския кордон с мотор. Когато е спрян, той избягал пеша и хвърлил зареден пистолет в близкия парк. Арестували са го след сбиване. Съобщава се и за двама ранени полицаи.
Органите на реда в Неапол ще имат доста работа и в понеделник по време на шампионския парад на героите. Toгава се очаква по улиците да излязат близо 1 милион ултраси.
Just take a moment to watch and listen to this in Napoli…
— Calcio England (@CalcioEngland)
There isn’t another city in Europe with this passion for their team - a single team city that lives and breathes football