От Реал Мадрид официално потвърдиха раздялата с капитана на женския състав на клуба Олга Гарсия Кармона, която е решила да не поднови изтичащия си договор.
“Реал Мадрид съобщава, че нашият капитан Олга Кармона реши да сложи край на своя период като футболист на Реал Мадрид. Клубът иска да изрази своите благодарност и обич за всичко, с което тя допринесе за нашия клуб и за това, че винаги представляваше ценностите на Реал Мадрид. Затова тя ще остане в сърцето на мадридистите като един от символите на нашата история. Олга пристигна в Реал Мадрид през 2020-а, когато беше на 20 години. Оттогава насам тя изигра 186 мача и отбеляза 28 години. В момента тя е играчът в женския състав с най-много двубои с нашата фланелка. Освен това стана световен шампион с Испания през 2023-та, когато отбеляза решаващия гол във финала срещу Англия. Също така спечели Лига на нациите през 2024-та. Реал Мадрид желае успех на нея и семейството ѝ в този нов етап от нейния живот”, гласи изявлението на клуба.
Comunicado Oficial: Olga Carmona.#RealMadrid | #GraciasOlga
— Real Madrid C.F. (@realmadridfem) May 20, 2025
Според AS причината за напускането на Кармона е неустоимата оферта, която е получила от Пари Сен Жермен. Става въпрос не само във финансово отношение, но и в спортен аспект, тъй като клубът има амбиции да се бори не само за всички домашни трофеи, но и да спечели дамската версия на Шампионската лига за първи път в историята си.
Gracias, Hala Madrid siempre 🤍 pic.twitter.com/veXFE0dV7f
— Olga Carmona (@7olgacarmona) May 20, 2025
Снимки: Gettyimages