Един от най-оспорваните сезони в израелското първенство е към края си. В предпоследния кръг претендентите за титлата Апоел (Беер Шева) и Макаби (Тел Авив) имаха тежки гостувания. Апоел стигна само до 1:1 срещу Бейтар (Йерусалим) и отстъпи лидерската позиция на действащия шампион, който разгроми с 3:0 Макаби (Хайфа).

За Апоел (БШ) отново не игра Йоан Стоянов. Българският халф лекува контузия, а тимът му допусна грешна стъпка, която вероятно ще се окаже решаваща за изхода на битката за първото място.

Бейтар имаше шансове за третото място, но също се нуждаеше от задължителна победа. Преди почивката гол на Пол Гарита от Апоел беше отменен заради засада. В 62-рата минута Омери Ацили от дузпа даде преднина на Бейтар, а в добавеното време бившият халф на Лудогорец Дан Битон изравни - 1:1.

Равенството остави Апоел на 2 точки зад Макаби (ТА), а Бейтар изостава с 4 точки от Макаби (Х) и пропусна възможността да финишира в топ 3. Двата отбора ще се срещнат отново на 29 май във финала за Купата на Израел.

Макаби (Тел Авив) не се затрудни срещу Макаби (Хайфа), който регистрира трета поредна загуба. Уесли Патети (23'), Ошер Давида (52') и Идо Шахар (88') бяха точни за гостите от столицата, а малко преди третия гол Абдулайе Сек от Макаби (Х) получи червен картон.

В последния кръг Макаби (Тел Авив) ще посрещне Бейтар и при победа ще защити титлата си. На Апоел (Беер Шева) предстои домакинство на Апоел (Хайфа).

Следвай ни: