Нотингам Форест спечели с 2:1 гостуването си на Уест Хам и по този начин запази шансове, че в последния кръг ще успее да намери място в Шампионската лига, ако някои от преките конкурентите стъпят накриво. Тимът на Нуно Еспирито Санто е на седмата позиция, която дава право на участие в Лигата на конференциите, но е само на една точка зад Нюкасъл, Челси и Астън Вила. В последния кръг Форест приема именно Челси, но дори да спечели, това може да се окаже недостатъчно, защото някои измежду останалите претенденти също трябва да сбърка.

Греъм Потър очаквано заложи на същите 11, които започнаха и при победата над Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд”. Това означаваше, че Аарън Кресуел и Владимир Цоуфал, които ще напуснат клуба след края на сезона, започнаха като титуляри в последния за тях домакински мач с екипа на “чуковете”.

Мурило се завърна в центъра на защитата на Нотингам Форест, заменяйки Морато. Калъм Хъдсон-Одой също се възстанови, но остана на пейката. Извън сметките бе Тайуо Ауоний, който получи сериозна контузия срещу Лестър.

Гостите откриха резултата още в 11-ата минута след груба грешка на Ареола, който подари топката на Морган Гибс-Уайт. Той я овладя и я прати в опразнения ъгъл на вратата. В 24-тата Нотингам Форест бе близо до втори гол, но удар с глава на Крис Ууд срещна гредата.

Nottingham Forest take a one-goal lead into half-time at London Stadium 🌳

As things stand they are seventh on 65 points, with only goal difference separating them and Man City#WHUNFO pic.twitter.com/AOZ19MQTYh

— Premier League (@premierleague) May 18, 2025

В 61-вата минута гостите удвоиха аванса си, след като Никола Миленкович отклони с гърба си топката след центриране на Еланга. Около шест минути ВАР преглеждаше попадението, но в крайна сметка то бе зачетено - 0:2.

В 71-вата минута Зелс направи важно спасяване след удар на Солер. Уест Хам все пак намали в 86-ата минута след страхотен гол на Джаръд Боуен, който много добре овладя с пета топката в наказателното поле и от въздуха нанесе страхотен изстрел под напречната греда, оформяйки крайния резултат. В добавеното време, което бе цели 11 минути, но реално продължи 17 минути, "чуковете" така и не успяха да поставят под сериозно напрежение гостите. В 103-тата минута Зелс спаси удар с глава на Фюлкруг след корнер.

Следвай ни:

Снимки: Imago