Играещият в Саудитска Арабия Кристиано Роналдо е най-високоплатеният спортист в света, според класация на Forbes. Данните, представени от американското издание, разкриват, че за периода 1 май 2024 - 1 май 2025 г. нападателят на Ал-Насър е спечелил 275 милиона долара (около 245 милиона евро). От тях 225 млн. са от заплата, а останалите 50 млн. са от други неща.
Това е впечатляваща сума, дори за Forbes, които отбелязват, че само един спортист е надминавал португалеца по приходи, откакто се води тази статистика - Флойд Мейуедър. През 2015 г. боксьорът заработи 300 милиона долара, като той държи и второто най-голямо постижение - 285 милиона долара през 2018 г.
Разликата с втория в класацията сега също е впечатляваща, тъй като баскетболистът Стеф Къри, който заема второто място със 156 милиона долара, счупи рекорда за приходи на спортист от NBA, но въпреки това е спечелил 119 милиона долара по-малко от Кристиано Роналдо.
Топ 5 тази година се допълва от боксьора Тайсън Фюри (146 милиона долара), звездата от американския футбол Дак Прескът (137 милиона) и Лионел Меси (135 милиона).
За втори път в историята, след като това се случи и през 2024 г., всички в топ 10 са надхвърлили 100 милиона долара - сума, която е достигната дори от първите 12 в класацията, като боксьорът Олександър Усик и голфърът Джон Рам също преминаха границата.
Следвай ни: