Реал Мадрид обяви групата за предпоследния си мач от сезона в Ла Лига срещу Майорка, но Карло Анчелоти се изправя пред сериозни кадрови проблеми. Италианският специалист няма да може да разчита на десет играчи от първия състав, което наложи включването на осем млади таланти от академията.

Списъкът с контузени включва основни фигури като Дани Карвахал, Едер Милитао, Давид Алаба, Антонио Рюдигер, Ферлан Менди, Едуардо Камавинга, Лукас Васкес, Винисиус Жуниор и Родриго. Към тях се присъединява и Орелиен Чуамени, който е наказан заради натрупани жълти картони.

В резултат на това Анчелоти се обърна към юношите, за да запълни групата за двубоя. Вратарят Серхио Местре, защитниците Юсеф, Хакобо Рамон, Давид Хименес и Марио Ривас, полузащитникът Чема Андрес и офанзивните играчи Гонсало Гарсия и Виктор Муньос получават шанс да докажат потенциала си на голямата сцена.

Мачът срещу Майорка е от особено значение за „белите“, които са на прага на разочароващ край на сезона. Въпреки отсъствията, Анчелоти ще трябва да намери начин да мотивира състава и да постигне позитивен резултат преди заключителния кръг от кампанията.

Младите надежди на Реал Мадрид ще имат възможност да покажат на какво са способни, но задачата срещу коравия отбор на Майорка няма да бъде лесна, особено с оглед на липсата на опит и класата на титулярите.