Треньорът на Байepн (Мюнхен) Венсан Компани не бе твърде разочарован от равенството 3:3 с РБ Лайпциг, дошло с късен гол на съперника, което попречи на баварците да ликуват още сега с титлата на Германия. Белгиецът заяви, че всички в клуба са наясно колко близо са до целта, но тя все още не е изпълнена и е рано за празнуване.

"Дали трябва още сега да празнуваме титлата? Имаше такива дискусии между треньорите след мача. Аз обаче съм човек, който смята, че дори и да има 0,1% шанс да не спечелим, значи още не сме си свършили работата и трябва да изчакаме до последния момент. Не всички са на това мнение. Знам, че сме много близо до целта, но искам да останем фокусирани и да спечелим следващите два мача", заяви Компани.

Клубът отмени първоначално плануваното пътуване до Ибиса, където да отпразнуват титлата.

"Не съм се и замислял за това. Имахме тежък мач с Лайпциг и трябваше да се подготвим за него. Може би след като спечелим титлата, мога да изкажа мнение, но преди това е рано да мислим за парти. Все още не сме шампиони, така че трябва да почакаме", допълни специалистът.

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages