Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти беше много разочарован след поражението с 2:3 от Барселона във финала за Купата на краля. "Белите" бяха попарени в последните минути на продълженията от гол на Жул Кунде.
“Получи се хубав мач. Първото полувреме беше трудно за нас, но след почивката заиграхме много по-добре и двубоят беше под наш контрол. Бяхме близо до победата. Трябва да продължим да се борим. Хвърлихме много усилия и няма в какво да упрекна отбора”, заяви Анчелоти.
“Ако бяхме спечелили, нямаше да е сензация. През второто полувреме доминирахме. Мбапе не можеше да издържи 90 минути, затова предпочетох да го пусна след почивката, когато темпото леко поспадна. Килиан се включи отлично и изравни резултата”, коментира италианският специалист.
“Тъжно ни е, че не вдигнахме купата, но наистина не мога да се сърдя на тима. Играхме така, както трябваше”, подчерта Анчелоти.
За италианеца това беше 13-та загуба начело на Реал в рамките на сезона. “Белите” допуснаха шест поражения в шампионската лига, пет в Ла Лига и по едно в Купата на краля и Суперкупата на Испания. Досега мадридчани никога не бяха допускали повече от 12 загуби в един сезон при Анчелоти.
Друга неприятна статистика за треньора на Реал Мадрид е, че той загуби и третия си сблъсък с наставника на Барселона Ханзи Флик. Кралският клуб още има шанс да завърши сезона с трофей, но трябва да стопи изоставането си от 4 точки спрямо Барса в Ла Лига.
Следвай ни:Снимки: Gettyimages