Байерн (Мюнхен) вероятно ще заведе дело срещу Канадската сокър федерация заради контузията на защитника Алфонсо Дейвис, каза изпълнителният директор на германския клуб Ян-Кристиан Дреезен пред “Билд”.

Дейвис скъса връзки в последния друбой на националния тим на "кленовите листа" - победата с 2:1 над САЩ в малкия финал на Лигата на нациите в зона КОНКАКАФ. Травмата ще го извади от игра за период от минимум шест месеца, като е възможно той да достигне и година.

CEO Jan-Christian Dreesen says Bayern could take legal action against Canada Soccer: "We demand that Canada Soccer fully investigate the events and we expressly reserve the right to take legal action. Sending an obviously injured player with a damaged knee on a twelve-hour… pic.twitter.com/KQDbwEePIg

— Bayern & Germany (@iMiaSanMia) March 28, 2025

"Изискахме от Канада Сокър пълно обяснение за случилото се и сме изявили готовност да започнем съдебен процес", каза Дреезен.

Агентът на Дейвис - Недал Хусех, заяви, че старши треньорът на канадския национален отбор Джеси Марш е пуснал футболиста титуляр в мача със САЩ, въпреки че е бил предупреден, че той не е напълно готов физически.

След мача от щаба на канадския тим заявиха, че не става дума за тежка травма, но направените изследвания на Дейвис в Мюнхен показаха, че той има скъсани кръстни връзки.

"Да изпратят футболист с травма в коляното на 12-часов междуконтинентален полет без ясно медицинско заключение какво му има е скандално неглижиране и кристално пренебрегване на медицинските задължения. Отделно от това да бъде пуснат в игра Дейвис в мач, който няма никакво спортно значение, когато той е с проблеми отпреди това, за нас е необяснимо.

Фонзи (б.ред. - Алфонсо Дейвис) не е виновен - той е капитанът, иска да поеме отговорността. Но именно защото Канада, като домакин на Световното първенство, вече се е класирала за Световното първенство през 2026 г., не може да се поемат никакви рискове за здравето на водещ играч като него.

Загубата на Алфонсо Дейвис ни удря много силно. Дори и да успеем да го компенсираме в кадрово отношение, това е тежък удар за Байерн в спортно отношение. Независимо от индивидуалния случай, това още веднъж показва колко рискована е международната пауза през март за клубовете в заключителните етапи на сезона. ФК Байерн е особено засегнат от контузиите на Упамекано и Дейвис“, добави Дреезен.

Следвай ни:

Снимки: Imago