Лидерът в английската Висша лига Ливърпул постигна победа с 3:1 над последния в класирането Саутхямптън, а две дузпи му помогнаха за успеха.

Дарвин Нунес и Мохамед Салах се разписаха в рамките на три минути през второто полувреме, което се оказа решаващо за успеха на "червените" от "Анфийлд". Саутхямптън си остава на дъното на класирането с 9 точки от 28 мача и е пред сигурно изпадане.

"Светците" откриха резултата секунди преди почивката. Уил Смолбоун се възползва от неразбирателство между вратаря Алисон Бекер и централния бранител Върджил ван Дайк. Лидерите в класирането тотално доминираха след почивката и изравниха в 51-ата минута чрез Нунес. Луис Диас изработи попадение, след като дриблира между двама бранители преди да подаде на уругваеца.

3 минути по-късно Нунес спечели дузпа, след като Смолбоун го препъна в гръб и Салах беше точен за 2:1. Египтянинът вкара втори път от дузпа в 87-ата минута, отсъдена заради игра с ръка на японеца Юкинари Сугавара.

Точно изпълнена дузпа от Жоао Педро пък донесе успеха на Брайтън над Фулъм. Победата с 2:1 беше оформена в 8-ата минута на добавеното време, след като самият Педро беше фаулиран неочаквано и необосновано грубо от Харисън Рийд.

Гостите от Лондон откриха резултата в 35-ата минута с попадение на Раул Хименес, който се възползва от свалена топка от Алекс Айоби и преодоля вратаря Барт Фербруген. Само пет минути по-късно Жан-Пол ван Хеке изравни. Той вкара с глава след центриране на Ясин Айяри от свободен удар.

Също в мач, който имаше пряко отношение към битката за оцеляване, Кристъл Палас постигна минимален успех над закъсалия Ипсуич с 1:0.

Сенегалецът Исмаила Сар вкара единственото попадение в 82-ата минута.