Отборите на Фенербахче и Гьозтепе си спретнаха ново голово шоу в Истанбул, след като по-рано през сезона завършиха наравно 2:2 в Измир. Този път обаче съставът на популярния специалист Жозе Моуриньо, който днес навърши 62 години, възтържествува с 3:2 срещу тима на родния наставник Станимир Стоилов в двубоя помежду им от 21-вия кръг на турската СуперЛига.
Играчите на Гьозтепе започнаха по-добре мача и успяха да поведат в 25-ата минута, когато Ромуло Крус се възползва от лошо изчистена топка и с глава отклони топката към Жуан, който с волето си я прати в противниковата мрежа. Впоследствие обаче „фенерите“ се окопитиха и постигнаха свектавичен обрат в началото на втората част, когато отбелязаха цели три попадения.
Още в началните секунди след почивката Юсеф Ен-Несири се разписа, след като двама противникови защитници се провалиха в опитите си да изчистят топката от наказателното поле. В 53-тата минута нападателят отново беше точен, като този път се извиси при центриране от корнер и с глава направи обрата пълен. Само две минути по-късно Огюз Айдън реализира невероятен гол от неудобна позиция извън наказателното поле, с което донесе успокоение на „фенерите“.
След като устояха на нов домакински натиск, в заключителните минути футболистите на Мъри Стоилов се впуснаха в атака, но успяха да стигнат само до още едно попадение. Това стана в 82-рата минута, когато Новатус Дисма отбеляза гол с глава след изпълнение на пряк свободен удар.
След четвъртата си поредна шампионатна победа Фенербахче продължава да се движи на втората позиция в класирането с актив от 48 точки или на шест от лидера Галатасарай. Гьозтепе пък се свлече на петото място със своите 34 пункта.
Следвай ни:Снимки: Gettyimages