Поражението с 0:1 от Франция вгорчи живота на аржентинските национали на Игрите в Париж. “Гаучосите” отпаднаха на четвъртфиналите на мъжкия турнир по футбол в очакван с огромен интерес сблъсък заради насъбралото се напрежение в последно време в резултат на скандалното видео от профила на Енцо Фернандес след финала на Копа Америка.

След края на двубоя се стигна до сблъсъци както на терена, така и в тунела. Капитанът на южноамериканците Николас Отаменди обясни, че причина за това е станало решението на някои от французите демонстративно да празнуват пред сектора с фенове на Аржентина. 36-годишният защитник дори посочи, че главен провокатор е бил Лоик Баде.

“Много ме ядосаха. Могат да си се радват където искат, но да отидат точно пред нашите привърженици, където бяха и семействата ни… това не е правилно”, заяви Отаменди пред “Оле”.

France Olympic Team celebrating in front of Argentina players' family members thinking they won the World Cup

Honestly I’d love to know what would have happened if Argentina, the so-called villains of the world had done that. Imagine the outrage.. pic.twitter.com/wwt7aGkoQ5

— All About Argentina 🛎🇦🇷 (@AlbicelesteTalk) August 2, 2024

“Имаше някакъв тип. Дори не му знам името… Балде, Баде… (Лоик Баде - б.р.). Щом толкова иска да празнува, да беше дошъл точно при нас и щяхме да се разберем”, добави световният шампион от Катар’22.

Бранителят на Бенфика добави, че Енцо Мило е получил червен картон при цялата тази разправия, защото се е радвал точно пред скамейката на Аржентина - при това точно пред очите на главния съдия.

Следвай ни: