Професионалният боксьор Йосиф Панов (25-3) ще се изправи срещу бившия световен шампион Мигел Васкес в основния мач на бойната галавечер MAX FIGHT 59 в Свети Влас. Пепелянката излиза за най-сериозното изпитание в своята кариера на 20-и юли. Срещата е планирана за осем рунда.

Васкес (44-12) има два мача зад гърба си с настоящия абсолютен шампион в супер-средна категория Саул Канело Алварес. В своя дебютен мач през 2006-а той се изправя срещу бъдещата суперзвезда. Срещата е в 4 рунда и приключва с победа за Канело, за когото това е едва трети двубой, с 2:1 съдийски гласа. Двамата играят реванш две години по-късно. Алварес отново е победител в 10-рундова война.

През 2010-а Мигел Васкес печели световната титла в лека категория. Той прави шест поредни защити. В следващите години мексиканецът продължава да се боксира на много високо ниво. Прави мачове с Джош Тейлър, Охара Дейвис, Люис Ритсън.

На MAX FIGHT 59 ще се проведат и битки с участието на Али Юзеир, Симеон Наковски, Мирослав Милков, Мартин Петков.

Източник: Спортната джунгла

Последвайте каналите ни в: