Нападателят на Нидерландия Коди Гакпо изравни резултата срещу Полша, което означава, че вкарва гол във всеки от последните си четири мача от груповата фаза на Европейско или Световно първенство, в който взема участие.

По този начин той стана третият играч от Европа, който прави подобно нещо през този век, след Кристиано Роналдо и Алваро Мората. Гакпо вече има 25 срещи за "лалетата", в които е реализирал 10 попадения.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат - 1:1. Преди гола на Гакпо (29'), Адам Букса даде преднина на Полша в 16-ата минута.

4 – Cody Gakpo has scored in each of his last four group stage games at the European Championships and World Cup, becoming the third European player to do so this century, after Cristiano Ronaldo and Álvaro Morata. Elite. #EURO2024 pic.twitter.com/Zjg1D5dA6E