Рафаел Надал ще пропусне "Уимбълдън" тази година, както се очакваше, и вместо това ще се подготвя за Олимпийските игри в Париж като участва в турнир на клей в Бостад (Швеция).

22-кратният шампион от турнирите от Големия шлем обяви, че иска просто да остане на клей, вместо да премине на трева за "Уимбълдън" и след това да се върне отново на червените кортове".

"Вярваме, че най-доброто за моето тяло е да не променям настилката и да продължа да играя на клей. Поради тази причина ще пропусна "Уимбълдън" тази година", каза Надал в изявление.

"По време на пресконференцията ми след мача на "Ролан Гарос" ме попитаха за летния ми календар и оттогава тренирам на клей. Вчера беше обявено, че ще играя на лятната олимпиада в Париж, последната ми олимпиада. Натъжен съм, че не мога да изживея тази година страхотната атмосфера на "Уимбълдън" на това невероятно събитие, което винаги ще бъде в сърцето ми, и да бъда с всички британски фенове, които винаги са ми оказвали голяма подкрепа. Ще ми липсвате!", добави той.

Летните олимпийски игри ще проведат на кортовете на "Ролан Гарос", а надпреварата по тенис започва на 27 юли. Това е мястото, където Надал спечели рекордните 14 титли на Откритото първенство на Франция.

Es oficial: ¡Rafa y Carlitos juntos en @Paris2024! 🔥🎾@DavidFerrer87, capitán del equipo español, confirmó que Nadal-Alcaraz será una de las parejas de dobles en los #JuegosOlímpicos. 🇪🇸 🤯

¡Qué ganas de verlos en acción! 🎉 #RoadToParis2024 I @COE_es @RFETenis pic.twitter.com/vFWrBjGFEn

— Los Juegos Olímpicos (@juegosolimpicos) June 12, 2024

Надал ще играе на двойки с Карлос Алкарас и на сингъл на Олимпийските игри.

"Уимбълдън" ще се проведе от 1 до 14 юли в Лондон.

Последвайте каналите ни в: