Виктория Томова излиза срещу китайката Синю Уанг в среща от втория кръг при жените на Откритото първенство на Франция по тенис. Първата ракета на България ще се опита да запише втора победа на “Ролан Гарос” в кариерата си, след като в понеделник поднесе една от изненадите на старта, след като отстрани 16-ата поставена Екатерина Александрова с 6:3, 7:6(5).

Китайката Синю Уанг пък елиминира Джуле Ниймайер от Германия.

Томова има две загуби от китайката. През 2022 година българката отстъпи с 6:2, 2:6, 6:7(5) в четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите WTA 125 във Валенсия, а през миналия сезон преклони глава пред Уанг във финалния кръг на квалификациите за влизане в основната сххема на турнира на трева в Бирмингам - 3:6, 3:6.

Победителката от мача между Томова и Уанг ще играе срещу един измежду Виктория Голубич от Швейцария и Анастасия Потапова от Русия.

За Томова това е трето участие в Париж след 2022-ра и 2023 година.

Първи сет:
Томова първа сервира в мача и спечели откриващия гейм, за да поведе с 1:0. Последва бърз сервис гейм за китайката и 1:1.