Академик (Свищов) постигна поредна изразителна победа, надигравайки в Червен бряг местния Партизан с 4:0 в отложена среща от 22-ия кръг на Северозападната Трета лига. Това беше най-малкото, с което се отърва импровизирания състав на домакините. Играта се водеше предимно в тяхната половина. Петър Димитров Петров откри резултата с хубав гол, четвърт час след началото. След 180 секунди Димитър Костадинов удвои отблизо.

При следващата атака, капитана на червенобрежкия тим Галин Великов изби топката от голлинията. Четвърт час след почивката, Костадинов вкара и дузпа. Влезлият като резерва Петър Красимиров Петров заби четвъртото попадение с удар от въздуха от границата на наказателното поле в 85-ата минута.