Броени дни след спечелването на поредната си титла, Динамо (Загреб) вдигна и Купата на Хърватия. Във втория финален сблъсък срещу Риека “модрите” се наложиха с 3:1 като гост и триумфираха с ценното отличие. Първата среща на “Максимир” завърши 0:0.

Динамо до голяма степен реши нещата в своя полза още до почивката. Резултата откри Петър Сучич в 28-ата минута след асистенция на Арбер Ходжа, а в 42-ата се разписа и Мартин Батурина. Между двете попадения Бруно Петкович уцели гредата.

През втората част Динамо контролираше случващото се на терена и парира усилията на домакините да върнат интригата. Мачът доста се изнерви, а в 82-ата минута попадение на резервата Марко Булат окончателно сломи съпротивата на Риека. Все пак, домакините вкараха почетен гол, дело на Тони Фрук в добавеното време.

Динамо спечели Купата на Хърватия за 17-ти път. Хайдук (Сплит) има 8 трофея, а Риека остана с 6.

След финала старши треньорът на Динамо Сергей Якирович похвали футболистите си, които направиха силен втори полусезон и не оставиха шанс на конкурентите си.

“Момчетата направиха нещо фантастично. Риека пропусна положенията си, а след като поведохме, стана по-лесно. На почивката казах на играчите, че трябва да продължим по същия начин и те ме послушаха”, каза бившият халф на ЦСКА.

Снимки: PIXSELL