Вторият отбор на Ботев (Пловдив) надви в Созопол едноименния тим с 2:1. Срещата е от 36-ия кръг на Югоизточната Трета лига. „Канарчетата“ измъкнаха победата в последните минути. Мачът не започна добре за домакините. Капитанът им Диян Молдованов напусна с контузия още след началния четвърт час.

След още толкова време обаче Джоб Руни Окпаначи ги изведе напред в резултата – 1:0. Още възможности за гол създадоха той и съотборниците му. Пред отсрещната врата също имаше критични моменти. След почивката Ботев доминираше. Нов удар по Созопол в 70-ата минута с принудителното излизане на Келеши Сукес Онвугамба, заради контузия. Младата пловдивска селекция нанесе своя удар накрая. В 78-ата минута Костадин Татаров изравни след корнер. Бисер Бонев фиксира обрата – 1:2 в даденото от съдията продължение.