Националните селекционери на мъжкия и младежкия национален отбор на България и техните помощници лично наградиха призьорите в най-масовия детски футболен турнир за „Купа София“, който завърши днес. В продължение на четири дни 120 отбора от цялата страна, стотици деца, техните треньори и родители станаха част от истински футболен празник, който остави незабравими спомени и страхотни емоции у всички.

  

 

Надпреварата се проведе под егидата на Българския футболния съюз и с личната подкрепа на президента Борислав Михайлов, а домакин на двубоите в две от възрастовите групи бе Националната футболна база „Бояна“.

 

Днес в Дома на футбола се изиграха финалите в двата потока за деца, родени през 2011 г., както и в двата потока за деца, родени през 2012 г. Селекционерът на България U21 Александър Димитров имаше удоволствието да поздрави и да награди победителите при 10-годишните от Болярчета (Велико Търново), които надделяха на финала над Левски (София) с 2:0.

 

Медали и купа от наставника на младежките ни национали получиха и подгласниците, както и Хлапетата (Благоевград), които спечелиха третото място след 1:0 над Шампион (София).

Помощникът на Димитров – легендата от САЩ’94 Ивайло Йорданов, пък зарадва 10-годишните от поток 2, връчвайки отличията на победителите от Национал (София), които надделяха в големия финал над Хлапетата (Благоевград) с 2:1, както и третите в класирането от Витоша 13.

Друг от помощниците на Александър Димитров – Явор Вълчинов, връчи купите и медалите при по-големите (набор 2011). Победител стана тимът на ЦСКА-София, който спечели убедително финала срещу Септември (София) с 6:0, а третото място остана за ФК Елит (София).

 

Селекционерът на България „А“ Ясен Петров и неговият помощник Костадин Видолов дариха усмивки и незабравими спомени на призьорите във втория поток при 11-годишните. В драматичен финал тимът на Олимпия Футбол Клуб спечели срещу ЦСКА-София с 1:0, а на трето място се класира Пирин (Благоевград), който победи ДИТ (София) след изпълнение на дузпи.

„Бъдете здрави и смели, не спирайте да преследвате мечтите си. Пожелавам ви след време някои от вас да стигнат и до националния отбор на България“, обърна се Ясен Петров към децата.

 

Ето и всички резултати от финалния ден на „Купа София“: 

Възраст 2009 – поток 1

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

09:00 – ФК Национал София - ПФК Славия София 1:2

ФИНАЛ

10:30 - ПФК Ботев Пловдив - ФА ДИТ София 3:0

Възраст 2009 – поток 2

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

 

09:00 – ФК Витоша Бистрица - ПФК Славия София 2:1

ФИНАЛ

10:30 - ФК Национал София - ПФК Левски София 1:3

Възраст 2010 – поток 1

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

09:00 – ФА ДИТ София - ПФК ЦСКА София 4:1

ФИНАЛ

10:30 - ФК Национал София - ПФК Левски София 1:0

 

Възраст 2010 – поток 2

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

09:00 – ФК Миньор Перник - Олимпия Футбол Клуб 1:2

ФИНАЛ

10:10 - ПФК ЦСКА 1948 София - ПФК Левски София 3:1

Възраст 2010 – поток 3

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

09:00 – ФК Шипка Старс Асеновград - ФК Витоша 13 София 0:0 (2:1 дузпи)

 

ФИНАЛ

10:10 - ФК Севлиево - ФК Национал София 2:1

Възраст 2011 – поток 1

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

12:00 – ПФК Пирин Благоевград - ФА ДИТ София 0:0 (3:2 дузпи)

ФИНАЛ

12:00 - Олимпия Футбол Клуб - ПФК ЦСКА София 1:0

Възраст 2011 – поток 2

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

 

11:00 – ФК Елит София - ФК Национал София 2:1

ФИНАЛ

11:00 - ПФК Септември София - ПФК ЦСКА София 0:6

Възраст 2012 – поток 1

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

09:00 – ДФК Шампион София - ДФК Хлапетата Благоевград 0:1

ФИНАЛ

09:00 - ПФК Левски София - ДФК Болярчета В.Търново 0:2

Възраст 2012 – поток 2

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

10:00 – ФК Витоша 13 София - ПФК Левски София 0:0 (1:0 дузпи)

ФИНАЛ

10:00 - ДФК Хлапетата Благоевград - ФК Национал София 1:2

Възраст 2013 – поток 1

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

11:00 – ФК Национал София - ПФК Левски София 0:3

 

ФИНАЛ

12:00 - ДФК Болярчета В.Търново - ДФК Хлапетата Благоевград 3:2

Възраст 2013 – поток 2

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

09:00 – ФК Марек Дупница - ПФК Септември София 1:4

ФИНАЛ

10:00 - ФК Национал София - ДФК Лъвчета София 0:2

Възраст 2013 – поток 3

 

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

09:00 – ФК Витоша 13 София - ФК Национал София 1:3

ФИНАЛ

10:00 - ФК Барокко София - ФК Локомотив София 0:2

Възраст 2014 – поток 1

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

09:00 – ПФК Левски София - ДФК Лъвчета София 9:1

ФИНАЛ

10:00 - ПФК ЦСКА София 1 - ДФК Хлапетата Благоевград 2:4

 

Възраст 2014 – поток 2

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

09:00 – ДФК Хлапетата Благоевград - ПФК Славия София 3:8

ФИНАЛ

10:00 - ПФК ЦСКА София 2 - ФК Арес София 1:1 (дузпи 4:2)

Възраст 2015

МАЧ ЗА 3-ТО И 4-ТО МЯСТО

09:00 – ПФК ЦСКА София - ПФК Септември София 0:3

ФИНАЛ 

11:00 - ФК Национал 1 София - ФК Национал София 2 - 1:7