Олимпиакос победи Астън Вила с 2:0 в реванш от полуфиналите на Лигата на конференциите (4:2 в първия мач) и ще срещне Фиорентина в спора за трофея на 29 май в Атина.

Домакините поведоха с първата си по-добра възможност в мача. Аюб Ел Кааби получи в наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Астън Вила отвърна със силен шут на Дъгклас Луис четвърт час по-късно.

Олимпиакос можеше да поведе с два гола в 37-ата минута, но Емилиано Мартинес отрази удара на Константинос Фортунис.

В продължението на първата част Лиън Бейли шутира от дистанция, но Цолакис изби в корнер.

Пет минути след почивката Оли Уоткинс пропиля чудесен шанс за гол, но ударът му с глава премина над вратата.

Десет минути преди края Аюб Ел Кааби вкара втория си гол в срещата, макар попадението му първоначално да не беше зачетено заради засада. След ВАР реферът промени решението си и Олимпиакос поведе с 2:0.

В продължението на мача Оли Уоткинс отправи хубав изстрел под гредата, но Цолакис спаси.

ОЛИМПИАКОС - АСТЪН ВИЛА 2:0 (6:2 общ резултат)
1:0 Аюб Ел Кааби (10'), 2:0 Аюб Ел Кааби (79')

ОЛИМПИАКОС: 88. Константинос Цолакис - 23. Родиней