В Стара Загора, Академик (Свищов) се наложи над Несебър със 7:6 след изпълнения на дузпи в полуфинал от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. 90 минути завършиха 2:2. При дузпите всички вкараха от двата отбора с изключение на Никола Гелин, който пропусна третия удар от бялата точка за Несебър. „Студентите“ откриха резултата в 27-ата минута, когато Димитър Николов проби, шутира, а Момчил Емилев с добавка насочи топката в мрежата. В средата на втората част Андрей Цой удвои аванса на свищовския тим. Четвърт час преди края, Венци Христов върна интригата с шут от границата на наказателното поле – 1:2. Несебър натисна в оставащото време. Влезлият като резерва Стоянчо Велинов изпрати спора на дузпи с попадение в последните секунди на редовното време. Капитанът Иван Ганев реализира победната дузпа за селекцията на Георги Онов.

След края на мача президента на Несебър Недялко Москов заяви пред Sportal.bg:

„Загубихме, защото играхме така както можем, само половин час – в началните 10 минути и последните 20 минути. Няма как да спечелиш, когато пропиляваш две трети от мача“.