Байерн (Мюнхен) нямаше никакви проблеми при гостуването си на Херта. Баварците доминираха през цялата среща и спечелиха с 4:1. Единствената изненада в мача бе, че Роберт Левандовски не се разписа. Корентен Толисо откри резултата в 25-ата минута, а Томас Мюлер удвои в края на първото полувреме. Льорой Сане и Серж Гнабри се разписаха през втората част преди домакините да стигнат до почетно попадение на Юрген Екеленкамп в 80-ата минута.

— golvarmi.com (@golvarmi) January 23, 2022

След втората поредна победа, в която отбелязва четири гола, Байерн е лидер в класирането с аванс от шест точки пред Борусия (Дортмунд). Отборът на Херта, който записа пета поредна загуба от баварците, е на три точки над зоната на изпадащите и му предстои сериозна битка за оцеляване.