Лион успя да спечели с 4:3 гостуването на Лил в зрелищен мач от 32-ия кръг на френската Лига 1.

Головете за домакините отбелязаха Бафоде Диаките (21', 85') и Едон Жегрова (37'), а за победителите се разписаха Саид Бенрама (67'), Малик Фофана (82'), Александре Лаказет (88') и Мама Самба Балде (90'+2').

С успеха Лион съхрани надеждите си за европейско участие, докато съперниците им пропуснаха да подпечатат визите за Шампионската лига предсрочно.

До почивката всичко вървеше по план за домакините, които натрупаха стабилен аванс. В средата на полувреме Диаките откри резултата, а десетина минути по-късно Жегрова направи 2:0.

Играчите на Лион се вдигнаха на щурм след почивката и в средата на втората част върнаха гол чрез Бенрама, а осем минути преди края Фофана изравни - 2:2.

Вместо да стигнат до пълен обрат в оставащото време, гостите се пропукаха отново и Диаките изведе съперника отново напред - 3:2.

Това обаче не бе всичко и до края зрителите станаха свидетели на зрелищен обрат. В 88-ата минута Лаказет избухна с поредния си гол през сезона и изравни. В продължението пък Балде се превърна в големия герой за Лион и реализира победното попадение за 4:3.

Лил е на четвъртото място в класирането към момента с 55 точки. Лион е седми с 47 т.