Фейенорд разби у дома Цволе в мач от 32-рия кръг в нидерландската Ередивизи. Българският национал Филип Кръстев изигра пълни 90 минути за гостите, които не отправиха нито един точен удар към вратата на ротердамци.

Головото шоу на домакините започна в 33-ата минута след попадение на Аясе Уеда. Лука Иванушец пък удвои преднината на домакините в 41-вата минута, а четири минути след почивката Уеда пропусна да вкара трети гол след провал при изпълнение на дузпа.

Грандът от Ротердам също получи правото да изпълни нов 11-метров наказателен удар в 67-ата минута, който този път дузпата бе реализирана от Сантиаго Хименес. Мексиканецът на свой ред асистира за четвъртия гол в 80-ата минута, който бе дело на Лутшарел Геертруйда и сам след това в 82-ата минута оформи крайното 5:0.

След този успех Фейенорд вече има 78 точки, като тимът остава на 2-ро място, докато Цволе е на 12-та позиция с 35 точки.