Бохум изтръгна изключително важна победа в Берлин над Унион с 4:3 в пряк мач за оцеляване между двата отбора от 32-рия кръг на Бундеслигата.Гостите поведоха с три гола разлика през първата част с попадения на Максимилиан Витек (16', 31') и Кевен Шлотербек (37'), като се виждаха сигурни победители. През второто полувреме обаче Унион успя да върне две попадения чрез резервите Йорбе Вертесен (59') и Крис Бедиа (63'). Бохум успя да вкара още едно попадение чрез Филип Хофман (70'), а крайното 3:4 оформи Бенедикт Холербах (74').

Така Бохум постигна втора последователна победа и вече диша доста по-спокойно два кръга преди края на шампионата, като има 33 точки, като изравни по актив днешния си съперник. Унион (Берлин) пък записа шести пореден мач в Бундеслигата без победа. Двата тима са с 5 точки и мач повече пред 16-тия Майнц 05.

Първото полувреме мина изцяло под диктовката на гостите, които сякаш решиха всичко в мача още през тази част. Още в 16-ата минута Бохум откри, като направо направи бърза атака, при която Моритц Брошински центрира, а Максимилиан Витек засече с левия крак в мрежата на Фредерик Рьонов за 0:1. Петнадесетина минути по-късно Бохум удвои преднината си, отново чрез Витек. Той получи топката от Патрик Остерхаге, излъга майсторски бранителите на домакините и насочи топката в мрежата за втори път. В 37-ата минута пък погромът за Унион стана пълен. Феликс Паслак центрира от наказателното поле на домакините и намери Кевен Шлотербек, чийто удар рикошира в бранител на Унион и излъга Рьонов - 0:3.

Und nochmal: JAAAAAAAAAA!

Was für ein wichtiges Dingen! Schon wieder mindestens 18,48 Jahre älter geworden! Aber: DREI PUNKTE FÜR DEN VfL!#FCUBOC 3:4 pic.twitter.com/Y7H08rm64c

— VfL Bochum 1848 (@VfLBochum1848eV) May 5, 2024

През втората част обаче наставникът на домакините Ненад Биелица направи три промени на почивката и това веднага даде резултат за Унион, който успя да върне две попадения. Първо в 59-ата минута влезлият Йорбе Вертесен направи 1:3 с хубав далечен удар, който не остави шансове на Мануел Риман. Четири минути по-късно друга резерва на Унион - Крис Бедиа, също се разписа след удар с левия крак и асистенция на Андрас Шафер.

Бохум обаче вкара за 2:4 в 70-ата минута, когато Феликс Паслак се отчете с нова асистенция, този път за Филип Хофман, който с глава заби топката в мрежата. Унион отказа да се предаде и четири минути по-късно Бенедикт Холербах вкара след подаване на третата резерва на почивката - Брендън Аарансън. "Железните" продължиха да натискат и можеха и да стигнат до заветното равенство, но шут на Йосип Юранович от пряк свободен удар бе спасен майсторски от Риман. До края на срещата Бохум се бранеше добре и задържа скъпоценните три точки.