Монако победи с категоричното 4:1 у дома последния Клермон в мач от 32-ия кръг от шампионата на Франция. Монегаските вече имат 61 точки и са още по-близо до спечелване на второто място в крайното класиране.

Такуми Минамино откри резултата с гол във вратата на гостите след малко повече от четвърт час игра, но Мухамед Чам изравни в 34-ата минута.

Само три минути по-късно Уисам бен Йедер асистира за Бреел Емболо, който върна преднината в полза на Монако.

Бен Йедер с добавка покачи на 3:1 в 57-ата минута, но попадения на Емболо и Бен Йедер бяха отменени заради засади.

Три минути преди изтичане на редовното време Уисам бен Йедер оформи крайното 4:1.

Монако има седем победи в последните си десет двубоя в шампионата на Франция, докато Клермон остана на 18-та позиция със само 25 пункта.