Борусия (Мьонхенгладбах) стигна до ценна точка при гостуването си на Вердер. Гол от дузпа на резервата Флориан Нойхаус в 91-ата минута спаси тима от загуба в Бремен, а срещата завърши 2:2. Робин Хак изведе тима на Сеоане напред в резултата в осмата минута. Ник Волтемаде обаче се разписа на два пъти и домакините стигнаха до пълен обрат. Той изравни в края на първото полувреме, а след това вкара още веднъж в 65-ата минута.

Този резултат гарантира оставането на Вердер в Бундеслигата, но равенството е разочароващо за тима, тъй като той все още има шансове да се класира за евротурнирите. Ситуацията на Борусия е по-различна, тъй като отборът е на пет точки пред Майнц, който заема 16-ото място, което праща на плейоф за оцеляване, а разликата може да бъде намалена утре.

Woltemade-Doppelpack für Werder, aber Florian Neuhaus gelingt der Last-Minute-Elfer. #skybuli #svwbmg pic.twitter.com/CLGzaWaeUW