Реал Сосиедад срази у дома Лас Палмас с 2:0 в мач от 34-ия кръг на испанската Ла Лига и се върна към успехите след три мача без победа. Двата гола паднаха през първото полувреме.

След 33 минути игра баските откриха резултата. Шералдо Бекер получи топката на дясното крило и пусна остро подаване към наказателното поле. Там неговите съотборници се разминаха с топката, но Алекс Суарес засече и си вкара автогол.

В добавеното време на срещата резултатът бе удвоен. Брайс Мендес намери Бекер, който от малък ъгъл вкара страхотен гол, с което оформи и крайния резултат.

Така футболистите на Иманол Аугуасил сложиха край на серия от 3 мача без победа и заемат шеста позиция с актив от 54 точки. Лас Палмас пък е 14-и с 37 пункта.