Кайри Ървинг вкара 28 от 30-те си точки през второто полувреме, а Далас Маверикс преодоля първия рунд на плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) с победа със 114:101 срещу гостуващия Лос Анджелис Клипърс.

Лука Дончич отбеляза 28 точки и записа 13 асистенции и седем борби за поставените на пето място Маверикс, които приключиха серията с Клипърс в шест мача. Следващият съперник на Далас ще бъде първият поставен Оклахома Сити Тъндър.

Пи Джей Уошингтън вкара 14 точки, а с двуцифрен резултат завършиха още Даниел Гафърд и резервата Дерек Ливли II. Норман Пауъл записа 20 точки като резерва и Пол Джордж наниза 18 за поставените на четвърто място Клипърс, които бяха без Кауай Ленърд в трети пореден мач и четвърти в серията като цяло.

Ивица Зубац направи дабъл-дабъл за Клипърс със 17 точки и 11 борби, а Джеймс Хардън го последва с 16/13.

Снимки: Gettyimages