Наставникът на "соколите " Росен Кирилов, въпреки неприятната загуба като гост на Черноморец (Балчик) с 1:4, изрази становище, че в оставащите три мача Спартак трябва да се вдигне и покаже друго лице.

"Мачът започна добре за нас. До 15 минута имахме положения и вместо да водим с 2:0, при първата по-сериозна опасност домакините поведоха в 40-ата минута. Особено и след нашата грешка, при която стана техният втори гол, придобиха самочувствие. Имат нелоши играчи в нападение. В никакъв случай не е имало подценяване, но може би това пренавиване на всяка цена да спечелим мача и да си подпечатаме визата за Efbet Лига, оказа неприятна шега. Но, в интерес на истината, и като футболист и като треньор съм участвал в мачове, в които съперникът има 100% успеваемост. Получи им се всичко и ги поздравявам за победата. Неприятно е, разбира се, извинявам се за тази неприятна загуба, но остават още три мача, които трябва да спечелим на всяка цена", заяви Кирилов.