Рилски спортист спечели Купата на БФ Баскетбол при девойките до 19 години за трета поредна година. В повторение на финала в турнира от миналия сезон тимът надви Берое (Стара Загора) с 62:54 в столичната зала "Триадица".

Отборът от Самоков водеше през по-голяма част от мача, но на няколко пъти съперникът му правеше обрат, а победителят бе определен едва в последните минути.

Деница Манолова беше най-резултатна за успеха с 28 точки и 7 борби, като тя бе обявена и за МВП на турнира. Ивана Бонева записа 12 точки, 7 борби и 6 асистенции.

За Берое Гергана Маданкова отбеляза 23 точки, с 18 е Димана Костова (7 асистенции).

Бронзовите медали отидоха при тима на Шампион 2006, който в малкия финал се наложи над Черно море Одесос със 76:49 след по-силна първа част.

Габриела Коцева беше най-резултатна за победителите с 15 точки. Анджела Стамболян има 13, с 8 борби, 6 асистенции и 6 откраднати топки. Елена Драгоева добави 12 точки.

За Черно море Одесос Нелина Пемпирева записа 25 точки и 9 борби. Николета Стойнова направи дабъл-дабъл от 16 точки и 17 борби.