Отборът на Ипсуич стигна до победа с 2:1 срещу тима на Ковънтри в среща от 45-ия кръг на английския Чемпиъншип. Кийфър Мур изведе “трактористите” в 8-ата минута, но те допуснаха изравняване в 64-ата минута след попадението Хаджи Райт. Все пак гостите се надигнаха и стигнаха до крайния успех след като в 69-ата минута Камерън Бърджис оформи крайния резултат. Така отборът от Източна Англия кръг преди края се намести на второто място и почти сигурно ще спечели директна промоция за Премиър лийг.

Това е много лоша новина за тима на Лийдс с българина Илия Груев в съства си, тъй като те изостанаха на три пункта от прекия си конкурент. В последния кръг Ипсуич играе със сигурния изпадащ Хъдърсфийлд и ше се нуждае от само точка, докато Груев и компания приемат коравия Саутхамптън, който не се бори за нищо конкретно и вече подготвя за плейофите.