Националът Аспарух Аспарухов и неговият Кузбас (Кемерово) поведоха в битката за седмото място в руската Суперлига. Воденият от Сергей Троцкий тим надделя над Енисей (Красноярск) с 3:2 (15:25, 25:21, 27:25, 23:25, 15:12) в третия двубой помежду им.

Кузбас вече води с 2-1 успеха.

Решителният четвърти мач е на 1 май (сряда), от 13:00 ч. Играе се до 3 победи от 5 мача.

Аспарух Аспарухов се появи на терена в третия гейм, като се отчете с 6 точки (1 ас, 42% ефективност в атака, 7% перфектно и 50% позитивно посрещане - +3).

Бившият диагонал на родния Нефтохимик (Бургас) Димитрий Яковлев се отчете с 22 точки (1 ас, 3 блока), с 18 точки завърши Роман Пакшин (1 ас, 5 блокади).

За Енисей Роман Мурашко се разписа с 19 точки (1 ас, 1 блокада). Семьон Дмитриев завърши със 17 точки (2 блокади).