Дженоа победи Каляри с класичката 3:0 като домакин в последния мач от 34-ия кръг на италианската Серия "А".

В 17-ата минута “грифоните” поведоха в резултата. Мортен Торсби стреля от наказателното поле и след изстрел с глава не остави шансове на стража на гостите.

В 27-ата минута домакините стигнаха до още един гол. Йохан Васкес центрира, а Мортен Френдруп преодоля Симоне Суфет с безкомпромисно изпълнение в левия ъгъл.

През второто полувреме натискът на Дженоа продължи. Торсби и Де Винтер се отчетоха с пропуски, а третото попадение за “грифоните” падна в 63-ата минута. Алберт Гудмунсон нахлу в наказателното поле и завърши хладнокръвно в левия ъгъл.

С успеха "грифоните" събраха 42 точки и са 12-ти, докато сардинците са 14-ти с 32 пункта.