Фиорентина разби у дома предпоследния Сасуоло с 5:1 в среща от 34-ия кръг на италианската Серия "А".

Ла Виола поведе в 17-ата минута с гол на Рикардо Сотил. Едва в 54-ата минута домакините стигнаха до втори гол, дело на Лукас Мартинес Куарта. Три минути след това Кристиян Торствед намали. Секунди по-късно Николас Гонсалес отново даде два гола аванс на Фиорентина.

В 62-ата минута Антонин Барак вкара четвърти гол, а крайният резултат оформи Николас Гонсалес четири минути по-късно.

Поражението намали драстично шансовете на "неровердите" за спасение, докато "виолетовите" все още имат възможност да се класират за евротурнирите и през следващия сезон. Фиорентина събра 50 точки и излезе на осмо място във временното класиране. Сасуоло е предпоследен с 26 точки, като е на пет от първото място над чертата.