Отборите на Наполи и Рома завършиха наравно 2:2 на „Диего Армандо Марадона“ в зрелищно Дерби дел Соле от 34-тия кръг в Серия „А“. Така неаполитанците записаха четвърто поредно реми като домакини в италианския елит.

Именно „партенопеите“ бяха по-настойчивият тим през първата част, но пропиляха своите голови възможности, докато гостите нямаха нито един удар преди почивката. В началните минути на второто полувреме натискът на домакините утихна и те бяха наказани в 59-ата минута, когато Пауло Дибала се разписа от дузпа, отсъдена за фал на Жуан Жезус срещу Сардар Азмун. Само пет минути по-късно домакините успяха да изравнят чрез рикоширал удар на Матиас Оливера, който се оказа неспасяем за Миле Швилар.

#Napoli have gained 50 points in 34 matches in the current league season, exactly as many as they had picked up in the first 19 games of the previous Serie A campaign (50 in 2022-23).

[@OptaPaolo] pic.twitter.com/KbVHtTbyhK

— Napoli Zone (@TheNapoliZone) April 28, 2024

Последва нова канонада от удари към вратата на „вълците“, за да се стигне до 84-тата минута, когато Наполи също получи дузпа след проверка с ВАР за нарушение на Ренато Санчес срещу Хвича Кварацхелия. Виктор Осимен не сгреши от бялата точка и направи обрата пълен. Преднината на домакините обаче не се задържа дълго, тъй като в 88-ата минута при центриране от корнер завърналият се след здравословния си проблем Еван Ндика отклони с глава топката към Тами Ейбрахам, който също с глава я прати в противниковата мрежа. Първоначално беше вдигнат флаг за засада, но ВАР призна попадението, което е първо за нападателя след дългото му отсъствие поради тежка контузия. Именно то донесе и равенството в сблъсъка.

FT

It wouldn't be a Roma match without drama, as Tammy Abraham's late goal plus incredible saves from Mile Svilar secures a point for Daniele De Rossi's men against Napoli this evening. pic.twitter.com/5D1H2O2zsO

— RomaPress (@ASRomaPress) April 28, 2024

Рома остава на четвъртото място в класирането с актив от 59 точки, а Наполи е на осмата позиция с 50 спечелени пункта.