16-годишната рускиня Мира Андреева се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис на клей от сериите WТА 1000 в испанската столица Мадрид с награден фонд 7.7 милиона евро.

Андреева отстрани седмата поставена Маркета Вондроушова (Чехия) след 7:5, 6:1 само за 76 минути игра в мач от третия кръг.

Unstoppable force! 🌪️🌪️

🇰🇿 @lenarybakina notches her 14th consecutive win on clay, beating Sherif in straight sets to reach the #MMOPEN fourth round!@WTA | @WTA_Espanol pic.twitter.com/CQOjcwRLCm

— #MMOPEN (@MutuaMadridOpen) April 28, 2024

Руската тенисистка поведе с 4:1 в първия сет срещу шампионката от "Уимбълдън" от 2023 година, допусна обрат до 4:5, но спечели следващите три гейма за успешното 7:5. Във втората част тя продължи серията си с нови 4 гейма за 4:0 и спечели с 6:1.

Следващата съперничка на Мира Андреева ще бъде победителката от срещата между французойката Каролин Гарсия и италианката Яспине Паолини.

Четвъртата поставена Елена Рибакина от Казахстан се наложи над представителката на Египет Маяр Шериф с 6:1, 6:4 и очаква мач в четвъртия кръг срещу Сара Бейлек (Чехия), която по-рано елиминира Ашлин Крюгер от САЩ с 6:3, 6:1.

Over the moon 😄💛💪🏻@DKasatkina beats Pavlyuchenkova in Madrid for the second year on the trot, taking a tight match 7-6(5), 7-5 to reach the #MMOPEN fourth round. pic.twitter.com/QF1AB61Slk

В двубой за достигане до четвъртфиналите една срещу друга ще излязат десетата поставена рускиня Даря Касаткина и Юлия Путинцева от Казахстан. Касаткита се справи с 20-ата в схемата и нейна сънародничка Анастасия Павлюченкова със 7:6(5), 7:5, докато Путинцева надделя над американката Каролайн Доулхайд с 6:2, 6:2.