Тимът на Ница победи Страсбург с 3:1 като гост в мач от 31-вия кръг на Лига 1. Южняците вече имат 51 точки в актива си на петото място във временното класиране, докато днешният им опонент е 13-и с 36 точки, след като допусна втора поредна загуба в първенството.

Дилане Бакуа откри резултата за домакините в 18-ата минута, а гостите изравниха от дузпа в самия край на първото полувреме. Еван Гесан бе точен при изпълнението в 44-тата минута за 1:1 преди почивката в двубоя. Бразилецът Данте бе точен в 52-ата минута, помагайки на своя тим да осъществи пълен обрат в срещата, а в 84-тата минута Морган Сансон оформи крайното 3:1 за отбора на Ница.

Le Gym bring the week to a close having picked up 7 points ❤️🖤

✅ Nice-Lorient (3-0)
➖ Marseille-Nice (2-2)
✅ Strasbourg-Nice (1-3)#RCSAOGCN #OGCNice pic.twitter.com/uuQ79el1fJ

— OGC Nice 🇬🇧🇺🇸 (@ogcnice_eng) April 28, 2024

Победа като гост постигна и Тулуза с 2:1 над Лориен в друг мач от кръга. Домакините поведоха с попадение на Жулиен Понсо в 19-ата минута. „Виолетовите“ стигнаха до победата с два гола през второто полувреме. Тайс Далинга в 59-ата и Ибрахима Сисоко в 83-ата минута осигуриха успеха. Тимът заема десето място във временното подреждане с 40 точки. Лориен продължава с негативните резултати и е предпоследен, 17-и, в Лига 1 с 26 точки в актива си.

Officiellement maintenus après cette victoire, nos Violets peuvent maintenant viser plus haut !#FCLTFC pic.twitter.com/pxfefOc69V

— Toulouse FC (@ToulouseFC) April 28, 2024

Последният във временното класиране Клермон се наложи над Реймс с 4:1 като домакин и събра 25 точки. Победата бе първа за отбора във френското първенство от средата на януари насам. За гостите пък загубата бе трета поредна, а отборът е 11-и в подреждането с 40 точки към момента.

Мухамед-Шам Сарачевич вкара два гола от дузпи в срещата. Той изведе Клермон напред в 31-ата минута, а в 56-ата направи резултата 2:1. Преди това в 33-ата минута Кейто Накамура бе изравнил за гостите. Елбасан Рашани също отбеляза два гола за домакините. В 79-ата минута той реализира за 3:1, а в 90-ата бе точен за крайното 4:1. Реймс остана с 10 души на терена в 77-ата минута след директен червен картон за защитника Тибо Де Смет.

🔚 VICTOIRE !!

Il fallait gagner et ils l'ont fait et avec la manière ! Bravo les gars !! On ne lâche pas ! 💪

🌋4⃣-1⃣🍾 #CF63SDR pic.twitter.com/UOpd3o0E2O

— Clermont Foot 63 (@ClermontFoot) April 28, 2024

Преди това, в ранния мач от деня, Лил победи Метц с 2:1 като гост. Така съставът на Пауло Фонсека се изкачи на трето място в класирането с 55 точки, на три зад втория Монако. Тимът на Метц остава в зоната на изпадащите, на 16-а позиция с 29 точки, колкото има и 15-ият Льо Авър.

Грузинският нападател Георгес Микаутадзе на домакините реализира от дузпа за 1:0 в полза на Метц в 23-ата минута. Бразилецът Исмайли изравни за Лил в 31-ата минута, а малко преди почивката, в 44-ата минута Юсуф Язъджъ извезе гостите напред с попадение за 2:1. През второто полувреме двата състава не успяха да се отбележат още голове и гостите стигнаха до трите точки. Победата е четвърта за „песовете“ в последните пет мача на отбора, а след два поредни успеха футболистите на Метц допуснаха общо 18-ата си загуба за сезона.

FULL-TIME: FC Metz 1-2 LOSC!

A huge three points secured with goals from Ismaily and Yazici! #FCNLOSC pic.twitter.com/O6h9OE5h1C