Лудогорец и Крумовград си спретнаха зрелищно 3:3 в мач от първия плейофен кръг на първата шестица в efbet Лига.

Александър Колев откри резултата в 12-ата минута, а в 26-ата Серкан Юсеин удвои. "Орлите осъществиха пълен обрат след попадения на Рик Джонатан (49), Оливие Вердон (56 д.) и Руан Секо (75). В 89-ата минута обаче Антон Недялков си вкара автогол.Равенствето попречи на "орлите" да си гарантират 13-ата поредна титла, която щеше да е факт, ако "орлите" бяха извоювали трите точки. От своя страна Крумовград, който играе само за своята чест до края на първенството, увеличи серията си без загуба на цели 13 шампионатни двубоя.

Рик отправи първия точен удар към една от двете врати. Той дойде в 9-ата минута, а Георгиев улови. Крумовград отговори с две опасни контраатаки, втората от които завърши с попадение. Серкан Юсеин получи извеждащ пас на дясното крило, а Алмейда го покри, за да няма засада. Последва великолепно центриране на халфа към Колев и голмайсторът на гостите вкара с шпагат. В 25-ата минута Сон свали диагонално подаване към Пьотровски. Полякът стреля без забавяне от десетина метра, но в аут.

Само 60 секунди по-късно разградчани получиха втори гол след скоростна атака на противника. Попадението отново стана след извеждащо подаване на дясното крило, а този път засадата бе покрита от Вердон. Последва центриране и разбъркване в наказателното поле на "орлите", Луан върна с глава към непокрития Серкан, който с удар от воле не даде шанс на Падт. Първоначално реферите отсъдиха засада, но след преглед с ВАР промениха решението си. В 36-ата минута Алмейда засече с глава центриране от корнер, а Георгиев спаси. Пет минути след това Лудогорец осъществи първата си много опасна атака. След нея Текпетей се озова очи в очи с Георгиев леко под ъгъл, но шутира крайно неточно над вратата.

В 44-ата минута Нареси бе много близо да си отбележи ефектен автогол, но Падт изби в корнер параболичния му изстрел от двайсетина метра. Четири минути след почивката Лудогорец се върна в мача след гол на Рик Джонатан. Бразилецът получи перфектен извеждащ пас в коридор от Нареси и останал очи в очи с Господинов отбеляза под плонжа на вратаря. "Орлите" продължиха да атакуват и в 56-ата минута възстановиха равенството. Рик направи двойно подаване със Сон и нахлу в наказателното поле. Сантана го събори и Железов посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Вердон, който вкара с шут в долния ляв ъгъл.

В 61-ата минута Недялков центрира на задната греда, където Пьотровски стреля с глава, но над напречната греда. Крумовград отговори със силун шут от дистанция на Цветанов, който Падт отрази. Дуа получи възможност да осъществи пълен обрат, но ударът му от близка дистанция в 67-ата минута излезе в аут.

Той стана факт малко по-късно. Рик центрира отляво в 75-ата минута, а Машедо стреля към собствената си врата в опит да изчисти топката. Господинов някак спаси, но притичалият Секо вкара в празната врата. В 81-ата минута Георгиев изби опасен удар на Текпетей в близкия ъгъл. Секунди по-късно стражът на крумовградчани улови шут на Пьотровски. Това обаче не бе всичко в този атрактивен двубой, тъй като през цялото време отбраната и халфовата линия на "орлите" бе крайно неубедителна, когато отборът трябваше да се защитава. Съвсем заслужено Крумовград стигна до изравнителното попадение, макар че то дойде и с известна доза шанс. В 89-ата минута Недялков пробва да изчисти безобидно центриране, но си вкара автогол.

Така Лудогорец отложи празненствата за поредната си титла, която може да бъде завоюва в следващия мач, който е домакинство срещу ЦСКА - София. В него разградчани се нуждаят дори от точка, за да ликуват с 13-ата.

ЛУДОГОРЕЦ - КРУМОВГРАД 3:3

0:1 Александър Колев 12
0:2 Серкан Юсеин 26
1:2 Рик Джонатан 49
2:2 Оливие Вердон 56 д.
3:2 Руан Секо 75
3:3 Антон Недялков 89 авт.

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 17. Сон, 4. Алмейда, 24. Вердон, 3. Недялков, 30. Нареси, 6. Пьотровски, 37. Текпетей, 99. Секо, 7. Рик, 9. Дуа

КРУМОВГРАД: 1. Георгиев, 44. Кацаров, 5. Шимич, 18. Машедо, 2. Али, 4. Сантана, 13. Рапосо, 17. Луан, 7. Цветанов, 10. С. Юсеин, 9. Колев