Академик (Свищов) спечели гостуването си на Ювентус (Малчика) с 1:0. Срещата е от 25-ия кръг на Северозападната Трета лига. Съперниците си поделиха по полувреме. „Студентите“ започнаха вихрено, пропиляха голове чрез Димитър Николов и Кристиян Иванов. В 10-ата минута изпълниха корнер, настана суматоха, при единоборство, техен футболист първи бутна топката и играещия треньор на съперника Любомир Иванов го фаулира. Капитанът Иван Ганев реализира от бялата точка единственото попадение в мача.

След начални половин час, домакините изнесоха играта по-напред. Голмайсторът им Мартин Милков уцели гредата в 43-ата минута, но нямаше негов съотборник да довкара топката в мрежата. След почивката Ювентус доминираше, но резултата не се промени.