Бившата националка Христина Вучкова и нейният Омаха Суперновас (Небраска) отново спечелиха "българското" дерби срещу Гранд Репидс Райс (Мичигън) в новосформираната Професионална лига в САЩ. Вучкова и съотборничките й надделяха много драматично вкъщи над Гранд Репидс, с Емилия Димитрова в състава, с 3:2 (25:22, 23:25, 25:20, 16:25, 15:7) в среща, играна тази нощ пред над 12 000 зрители.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Supernovas (@omahasupernovas)

Така Омаха остава твърдо на 2-о място във временното класиране с 13 победи и 7 загуби. Димитрова и компания пък продължават да са 3-и с 10 победи и 10 загуби.

Христина Вучкова започна като титулярка за Омаха, но бе сменена в четвъртия гейм от Софи Дейвис. Българката завърши с 6 точки (1 блок и 38% ефективност в атака - +5) за успеха. Най-полезни бяха Стефани Самеди (1 блок, и 40% ефективност в атака - +17) и Брук Нуунвилър (1 блок, 32% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане - +18) съответно с 22 и 21 точки за победата.

От друга страна Емилия Димитрова така и не се появи в игра за Гранд Репидс. Над всички за гостите беше Клеър Шоси с 26 точки (2 блока, 41% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане - +20), но и нейните усилия не бяха достатъчни за успеха.