Евертън победи Брентфорд с 1:0 в мач от 35-ия кръг и записа трета поредна победа във Висшата лига. Единственото попадение за "карамелите" бе дело на Идриса Гей (60).

В 20-ата минута Матиас Йенсен получи в наказателното поле и стреля, но в последния момент бранител на домакините успя да блокира опита му.

Шест минути след старта на втората част Брентфорд имаше още една ситуация. Ударът на Айвън Тони бе спасен от Джордан Пикфорд. В 54-ата минута Дуайт МакНийл стреля от границата на пеналтерията, но изпълнението му срещна напречната греда. Шест минути по-късно Идриса Гей откри резултата като прати опита си в горния десен ъгъл.

Във втората минута на добавеното време на двубоя "карамелите" нацелиха напречната греда. Джеймс Гарнър отправи удар от далечно разстояние, но топката отново не намери вратата.

С победата отборът на Шон Дайш събра 36 точки и изпревари "пчеличките" в класирането. За Евертън предстои гостуване на Лутън, докато Брентфорд ще гостува на Фулъм.