Отборът на Ал-Хилал спечели с 2:1 срещу тима на Ал Аин в срещата-реванш от 1/2-финалите на Азиатската Шампионска лига. Успехът обаче не бе достатъчен за момчетата на Жорже Жезус, които бяха загубили първия мач с 2:4 и така отпаднаха от надпреварата с общ резултат 4:5.

📸 65' |#HILvAIN 2-1
4-5 on agg.#AlHilal 💙 pic.twitter.com/aOgbU3E1ov

— AlHilal Saudi Club (@Alhilal_EN) April 23, 2024

Рубен Невеш откри за саудитите в 4-ата минута от дузпа, но Ерик изравни в 12-тата. Домакините си върнаха предимството малко след началото на втората част в 51-вата минута, когато Салем Ал-Досари се разписа, но до края те не стигнаха до трети гол и логично отпаднаха от надпреварата.

Al Ain 𝐊𝐍𝐎𝐂𝐊 𝐎𝐔𝐓 Al Hilal in the AFC Champions League semi-finals 🇦🇪🏆 pic.twitter.com/QoIGWTbTQa

— 433 (@433) April 23, 2024

Другият финалист ще бъде определен от срещата между отборите на Улсан Хюндай от Южна Корея и Йокохама Ф. Маринос от Япония, като корейците спечелиха първия мач преди седмица с минималното 1:0.

Шампионът ще стане ясен след сблъсък в две срещи. Първият мач е на 11-ти май (събота), а ответният сблъсък е точно след две седмици на 25-и май (събота).