Джамал Мъри вкара решителен кош, а домакинът Денвър Нъгетс навакса пасив от 20 точки, за да победи Лос Анджелис Лейкърс със 101:99. По този начин защитаващите титлата си Нъгетс увеличиха на 2-0 аванса си в плейофната серия от първия кръг на Западната конференция на НБА.

ЛеБрон Джеймс направи забивка, за да изведе Лос Анджелис с 95:92, но Майкъл Портър-младши с тройка изравни при оставащи 1:15 минути, преди Мъри да поеме отговорност. Той остана срещу Антъни Дейвис, тръгна надясно и при изтичащо време стреля с изтегляне назад, за да донесе невероятната победа на отбора си.

Джамал завърши с 20 точки при стрелба 9 от 24, а Никола Йокич записа 27 точки, 20 борби и 10 асистенции за Нъгетс, които се наложиха над Лейкърс в 10 поредни срещи.

Make that 17 career playoff triple-doubles 🃏 pic.twitter.com/hCwklKMgSw

— Denver Nuggets (@nuggets) April 23, 2024

Антъни Дейвис се отчете с 32 точки и 11 борби за Лейкърс, но вкара само две точки в последните 22 минути. ЛеБрон Джеймс завърши с 26 точки, 12 асистенции и 8 борби.

Езерняците, които сега ще бъдат домакини в следващите два мача.

Донован Мичъл записа 23 точки и 8 борби, а Джарет Алън се отчете с 16 пункта и цели 20 борби, за да поведат Кливланд Кавалиърс към успех над Орландо Меджик с 96:86. Кавалиърс вече има преднина от 2-0 победи в плейофната серия от първия кръг на Източната конференция.

Паоло Банчеро вкара 21 точки, а Франц Вагнер добави 18 точки и 7 борби за Орландо.