Бенфика постигна очаквана победа при гостуването си на Фарензе от 30-ия кръг на Лига Португал. Артур Кабрал вкара два гола за "орлите" от Лисабон, които са втори в класирането, но на цели 7 точки зад почти сигурния шампион Спортинг.

Фарензе не оказа особена съпротива, въпреки че изравни за кратко в средата на първото полувреме. Отборът на Жозе Мота се намира на 10-а позиция в подреждането с актив от 31 точки, колкото имат още Рио Аве и Жил Висенте.

Оркун Кьокчу даде аванс на Бенфика в 16-ата минута след добро центриране на Александер Ба. Фарензе отговори с попадение на Мохамед Белуми (23'), но много скоро Артур Кабрал прати топката в мрежата на домакините, отново след асистенция на Ба.

Интригата приключи в 67-ата минута, когато младият Алваро Фернандес реализира първия си гол с екипа на Бенфика. Той получи пас от Анхел Ди Мария, преодоля защитник и с плътен шут опъна мрежата за 3:1.