Лийдс сложи край на серията си от три мача без победа в Чемпиъншип и спечели трудно с 4:3 при гостуването си на Мидълзбро в 44-ия кръг, за да запази шансове за директна промоция във Висшата лига. Българският национал Илия Груев започна като титуляр и остана на терена през целия мач.

Домакините започнаха по-силно мача и поведоха в 7-ата минута чрез Айзея Джоунс. Седем по-късно Крисенсио Съмървил изравни. В 18-ата минута йоркшърци направиха пълен обрат с гол на Патрик Бамфорд.

След половин час игра Мидълзбро изравни резултата чрез Емануел Лате Лат. Шест минути преди края на първата част Лийдс отново поведе с гол на Вилфред Ньонте.

Малко след час игра Съмървил реализира за 2:4 с втория си гол в мача. Мидълзбро се върна в срещата в 87-ата минута с ново попадение на Лате Лат за 3:4, но за повече нямаше сили.

С успеха Лийдс събра 90 точки и излезе на второ място във временното класиране, изпреварвайки Ипсуич. Лидер е Лестър с 91 точки.