Ланс надви у дома последния Клермон с 1:0 в двубой от 30-ия кръг и записа важна победа във френската Лига 1.

Единственият гол в срещата падна във втората минута от дузпа за нарушение на Крислайн Мацима, реализирана от Флориан Сотока. След това домакините имаха още няколко добри шанса, но гредите ги спираха.

В 38-ата минута Сотока можеше да отбележи втория гол в мача. Той стреля от далечно разстояние. Изпълнението му обаче нацели левия страничен стълб.

След почивката в 61-ата минута Нийл Ел Айнауи бе на отлична позиция в пеналтерията, но прати удара си в напречната греда. Факундо Медина бе най-съобразителен след това и прати топката в мрежата. След дълъг преглед със системата ВАР попадението бе отменено заради нарушение в хода на ситуацията.

След успеха си Ланс е шести с 46 точки, докато Клермон е все по-близо до изпадането, като е на последното място с 22 точки.